Co zyskasz dzięki outsourcingowi logistyki magazynowej 0

Co zyskasz dzięki outsourcingowi logistyki magazynowej

Twoja firma stanęła właśnie przed ważną decyzją? Zdecydować się na własny magazyn? A może wynająć magazyn zewnętrzny? Wybór przede wszystkim jest zależny od Twoich potrzeb i możliwości. Outsourcing logistyki magazynowej ma jednak wiele zalet.

Czym jest outsourcing?

Outsourcing w logistyce to przekazanie wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej wszystkich lub części zadań. Przedsiębiorca, który podpisuje umowę z operatorem logistycznym na dłuższy okres czasu może skupić się na swojej podstawowej działalności. Dzięki temu ma dużo więcej czasu na obmyślanie dalszej strategii firmy.

 

Co zyskujesz dzięki outsourcingowi logistyki magazynowej?

Jest wiele pozytywnych stron outsourcingu. Z pewnością zyskasz dużo spokoju. Nie będziesz martwić się o znalezienie i wynajęcie odpowiedniej powierzchni magazynowej, ani zatrudniać do tego ludzi. Nie będziesz zmuszony również myśleć o tym, czy towar jest dobrze spakowany, czy też jakiej ilości palet potrzebuje. Poza tym outsourcing pozwala uniknąć kosztów związanych z utrzymaniem pustych lub przepełnionych powierzchni magazynowych, redukując koszty operacyjne i pomagając zwiększyć ich kontrolę.

 

Popularność outsourcingu

Outsourcing jest coraz bardziej popularny. Przede wszystkim ze względu na koszty. Jeden magazyn dla wielu różnych klientów to dużo niższe koszty. Przedsiębiorcy przestają się martwić o koszty związane z zatrudnieniem (urlopy czy zwolnienia chorobowe przestają Cię dotyczyć). Poza tym nie muszą martwić się również o koszty niezbędne dla utrzymania magazynów. Inwestowanie we własną powierzchnię magazynową wymaga sporych środków finansowych, które można przeznaczyć na rozwój głównej działalności firmy.

zalety-outsorcingu-logistyki-magazynowej-mra

 

 

Podsumowanie

Jeżeli wolisz zająć się rozwijaniem swojej głównej działalności, chcesz mieć więcej czasu na poszukiwanie nowych kontrahentów oraz więcej spokoju – outsourcing jest świetnym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że cena magazynu za metr kwadratowy wynosi ok. 10-15zł za miesiąc. Aczkolwiek mogą wzrosnąć nawet do ok. 50zł i więcej w zależności od regionu, czasu na jaki podpisywana jest umowa oraz jakości oferowanej przez firmę magazynującą.