Jak TimoCom weryfikuje użytkowników 0

Used padlockTimoCom giełda transportowa- metoda weryfikacji klientów, członków.

TimoCom uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych, o ile nie najbardziej bezpieczną, giełdę transportową. Próbując, znaleźć w sieci odpowiedź na pytanie: w jaki sposób są weryfikowani użytkownicy oprogramowania, natknęliśmy się jedynie na kilka wyjaśnień.

Każda firma, chcąca uzyskać dostęp do giełdy, musi spełnić następujące warunki:

– prawidłowo uzupełnić informacje podczas procesu rejestracji,

– przesłać komplet wymaganych dokumentów (które jak wiadomo są różne w zależności od specyfiki wykonywanej działalności),

– udokumentować fakt istnienia na rynku w danej branży od co najmniej 6 miesięcy (przykładowo dla firmy transportowej, która przewozi ładunki pojazdami powyżej 3,5t DMC staż ten będzie liczony od momentu wydania jej licencji),

– charakteryzować się nienaganną opinią.

Po zarejestrowaniu firmy oraz otrzymaniu wszystkich dokumentów pracownicy Działu Bezpieczeństwa TimoCom rozpoczynają proces weryfikacji. Niestety (a może i właśnie „stety”) proces ten jest poufny. Ujawnienie jego szczegółów mogłoby zaszkodzić utrzymaniu wysokich standardów bezpieczeństwa.

Jeżeli potencjalny przedsiębiorca nie spełnia wymogów, nie otrzymuje dostępu do giełdy. Podstawowymi kryteriami jego udzielenia są:

– prawidłowość i legalność posiadanych dokumentów,

–  staż na rynku transportowym czy

– kondycja finansowa przedsiębiorstwa (sprawdzana w wywiadowniach gospodarczych).