Bezpieczny transport drogowy ładunków 0

truck9Na polskim rynku działa wiele firm transportowych. W ich rozwoju pomagają m.in. nowopowstające drogi oraz bardzo duże możliwości tranzytowe. Natomiast co może zagrozić ich reputacji? Każda sytuacja, która prowadzi do uszkodzenia towaru, ubytków lub nawet kradzieży. W jaki sposób można zabezpieczyć się przed takimi wydarzeniami? Dobrym pomysłem na to, by prowadzony przez nas transport drogowy ładunków był bezpieczny, jest system monitoringu. Nie tylko wewnątrz naczepy, ale również na zewnątrz. System kamer może być kontrolowany na bieżąco za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Można go połączyć z GPS-em i mapami.

Kamery mogą towarzyszyć przesyłkom już od samego początku. Wiedza pozyskana dzięki temu może okazać się dla spedytora niezbędna. Jednak najważniejszym elementem jest zaplanowanie tras i postojów. Najłatwiej jest bowiem okraść auto w momencie, gdy stoi ono na parkingu. Dlatego miejsce postoju powinno być strzeżone, monitorowane, ogrodzone. Dobrze, jeśli dostęp do niego jest elektroniczny, a materiał z kamer archiwizuje się przez co najmniej 30 dni. Oczywiście równie ważne są odpowiednie warunki dla kierowcy. Parking musi być miejscem jego odpoczynku, w którym znajduje się odpowiednia baza higieniczna oraz sklep z restauracją.

Systemowe planowanie oraz śledzenie drogi transportu to sposób na bezpieczny transport drogowy. Zaplombowane auto trafia z rąk magazyniera do kierowcy, który porusza się wyznaczoną trasą oraz korzysta z listy bezpiecznych parkingów, wyposażonych w kamery. Choć taka sytuacja może się trochę kojarzyć z ?Rokiem 1984? Orwella, jednak ma ona służyć bezpieczeństwu zarówno towaru, jak i kierowców i warto o tym pamiętać.