Aplikacja mobilna viaTOLL 0

Użytkownicy systemy viaTOLL od pewnego czasu mogą korzystać z szeregu usprawnień, które proponuje im operator. Mają one na celu  poprawę jakości obsługi oraz zwiększenie komfortu korzystania z programu. Jednym z takich narzędzi jest darmowa aplikacja mobilna przeznaczona do zarządzania kontem w ramach systemu viaTOLL. Dzięki aplikacji można między innymi sprawdzać stan salda, doładować konto i wyszukiwać Miejsca Obsługi Klienta wprost z telefonu komórkowego, w dowolnym miejscu i o każdej porze. Oprócz aplikacji mobilnej do dyspozycji klientów jest także serwis e-Nota oraz powiadomienie SMS.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo systemu viaTOLL

viaTOLL

Elektroniczny system viaTOLL działa od 2011 r. i jest obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. oraz autobusów. Od 2012 r. z systemu dobrowolnie mogą korzystać także kierowcy pozostałych pojazdów. Opłaty są pobierane na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Utrzymaniem i rozbudową systemu zajmuje się firma Kapsch Telematic Services sp. z o. o., która sukcesywnie przygotowuje szereg usprawnień dla swoich użytkowników.

Aplikacja mobilna viaTOLL działa od listopada 2015 r. Jest to bezpłatne narzędzie mobilne dostępne dla urządzeń z systemem Android (Google Play ) oraz iOS (Apple i Tunes). Aplikację można pobrać w jednej z czterech wersji językowych. Równolegle trwają prace nad wersją dla urządzeń z systemem Windows.

Aplikacja oferuje dostęp do informacji o stanie salda konta przedpłaconego, możliwość doładowania konta przy pomocy karty płatniczej lub flotowej, wytyczanie trasy do najbliższego Miejsca Obsługi Klienta oraz zestawienie podstawowych informacji o umowie.

Aplikacja mobilna viaTOLL powstała w oparciu o standardy bankowe, gwarantując bezpieczeństwo ochrony danych i transakcji. Szereg funkcjonalności ma zapewnić najwyższy poziom ochrony zarówno danych osobowych, jak i samych transakcji doładowania konta. Zastosowano tu m.in. mechanizm automatycznego wylogowania po ustalonym czasie, szyfrowane połącznie SSL oraz blokowanie na 30 min. po 20 nieudanych próbach logowania.

Z aplikacji można korzystać zarówno w telefonie, jak i w tablecie, ponieważ automatycznie dostosowuje się ona do wielkości ekranu. Logowanie do aplikacji odbywa się przy pomocy nazwy użytkownika i hasła dostępowego do Panelu Obsługi Klienta na stronie www.viatoll.pl.

Inne ułatwienia

Operator sytemu proponuje też swoim klientom inne przydatne narzędzia. Należy do nich portal eNota, czyli elektroniczny dostęp do not obciążeniowych, które są dokumentami księgowymi przesyłanymi co miesiąc użytkownikom. eNota ma wiele zalet m.in. gwarantuje stałą dostępność z dowolnego miejsca na świecie, oszczędność czasu (powiadomienie o wystawionej eNocie wysyłane jest na podany adres e-mail), ekologiczność oraz bezpieczeństwo (pewność, że nota obciążeniowa nie zginie i nie trafi w niepowołane ręce, pobrana eNota może zostać też zapisana w pamięci komputera). Aby móc korzystać z portalu eNota należy w Panelu Obsługi Klienta zaznaczyć pole wyboru eNota i podać poprawny adres e-mail. Wraz z pierwszym powiadomieniem w wystawionej eNocie przyjdą informacje o szczegółach logowania i link aktywacyjny, który umożliwi ustanowienie indywidualnego hasła do portalu eNota.

Kolejną funkcjonalnością jest powiadomienie SMS, czyli usługa dla rozliczających się za pomocą konta przedpłaconego. Gwarantuje ona natychmiastowy dostęp do informacji o stanie salda za pomocą wiadomości tekstowej. Jest to zatem szybki i wygodny sposób na sprawdzenie środków na kocie przedpłaconym bez konieczności korzystania z Panelu Obsługi Klienta lub Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta. Wystarczy tylko wysłać wiadomość sms o treści saldo.nr_klienta.nr_umowy na dedykowany numer 661 001 101. Koszt usługi jest równy kosztowi jednej standardowej wiadomości tekstowej wg obowiązujących stawek operatora sieci komórkowej, z której korzysta użytkownik.

Impulsem do wprowadzenia wszystkich trzech funkcjonalności były badania prowadzone wspólnie przez operatora i GDDKiA oraz sugestie i potrzeby użytkowników systemu co do preferowanych form płatności czy form komunikowania się.

Podsumowując

Aplikacja mobilna viaTOLL to szybki dostęp do najistotniejszych funkcjonalności dla użytkowników elektronicznego systemu poboru opłat w Polsce. Kierowcy oraz przedsiębiorcy mogą w każdej chwili sprawdzić na swoim telefonie wysokość salda bądź zasilić je dodatkowymi środkami. Aplikacja umożliwia także dostęp do informacji o stanie konta w systemie viaAUTO, przeznaczonym dla samochodów osobowych. Operator systemu dla wygody swoich klientów udostępnia także szereg innych przydatnych narzędzi programowych.

Zapisz