Koko Eko spoko, ekologia dla ekonomii 0

ekologiaEkologia zawładnęła umysłami mieszkańców całej Polski. Od jakiegoś czasu Eko jest ? parafrazując słowa najpopularniejszej w okresie Euro 2013 rodzimej piosenki ? spoko. Przedsiębiorcy działający na rynku TSL nabywają coraz więcej drogich, ekologicznych ciężarówek, których koszty zwracają się w dłuższej perspektywie. W dodatku e-myto powoduje zakup aut z wyższymi normami emisji spalin. Firmy posiadające w swojej flocie takie pojazdy uiszczają mniejsze opłaty. Istnieje jednak sektor, który z ekologią jest nierozerwalnie związany od bez mała kilkunastu lat. Ten obszar reprezentuje firma TimoCom, europejski lider wśród interaktywnych giełd transportowych.

Sztandarowy produkt niemieckiego przedsiębiorstwa powstał prawie 17 lat temu. Giełdę TC Truck&Cargo? opracowali wspólnymi siłami specjaliści w dziedzinach spedycji oraz IT. Połączenie doświadczeń nabytych na tak różnych ścieżkach zawodowych dało efekt niebywały. Rozwiązanie, które ułatwiło życie wszystkich uczestników łańcucha dostaw szybko uczyniło z grupki entuzjastów międzynarodowe przedsiębiorstwo.

Giełda transportowa firmowana przez TimoCom ma obecnie 100 000 użytkowników w 44 krajach Europy. Zamysł był niezwykle prosty. Sprawić, by przewoźnik po pierwsze szybko znalazł chętnych na przestrzeń ładunkową, a po drugie mógł wybrać co, kiedy i gdzie przetransportować. To ostatnie dzięki ofertom zamieszczanym przez zleceniodawców, którzy mieli pozbyć się innego problemu: chwilowego braku ciężarówek. I stało się! Oprogramowanie zrewolucjonizowało rynek spot, doprowadzając m.in. do eliminacji kosztownych pustych przebiegów z pola widzenia wielu europejskich przedsiębiorców transportowych.

 

Ekologia = ekonomia

Prosty rachunek, zgodnie z którym biznesowa postawa proekologiczna przynosi większe dochody niż tradycyjny format robienia interesów sprawdza się w przypadku TC Truck&Cargo? w 100%. Ekologia stoi właściwie u podstaw stworzenia software?u TimoCom. Chęć likwidacji problemu w postaci zbędnej jazdy na pusto wynika bowiem z postawy proekologicznej.

Brak pustych przebiegów to większe przychody, ale również zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 poprzez minimalizację liczby zbędnych przejazdów. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy  Truck&Cargo? są proekologiczni. Napędzają przecież długoletni i zakrojony na szeroką, europejską skalę mechanizm ochrony środowiska naturalnego.

 

Eko w długim terminie         

5 lat temu ze stajni TimoCom wypuszczono na rynek kolejny, ważny pod względem ekologicznym (i ekonomicznym!), produkt, mianowicie platformę przetargową TC eBid?. Program jest dostępny dla wszystkich użytkowników giełdy transportowej. Przewoźnicy korzystający z tego software?u mogą składać swoje oferty w przetargach online, zamieszczanych przez zleceniodawców. Procedura jest nieskomplikowana i efektywna.

Przedsiębiorcy transportowi podpisują dzięki platformie przetargowej kontrakty długoterminowe na przewóz ładunków w ramach umownie określonych i stałych tras. Tutaj o jeżdżeniu na pusto również nie ma mowy. TC eBid? to prosta oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska naturalnego, a więc długoterminowy wymiar ekonomii i ekologii w wydaniu TimoCom.

 

Prognoza na jutro: zielona przyszłość

Wszelkie ? zarówno długo-, jak i krótkoterminowe ? prognozy dotyczące rynku TSL wskazują na pogłębianie się postaw proekologicznych w biznesie transportowym przyszłości. Zakupy ekologicznych ciężarówek, dokonywane przez rodzimych przedsiębiorców, będą z roku na roku obfitsze. Jednocześnie nastąpi podwyższenie norm emisji substancji szkodliwych w tabeli systemu elektronicznego poboru opłat, co jeszcze bardziej podbije zieloną koniunkturę.

Transport krajowy czeka zatem postępujące zielenienie. Cała Europa zmierza w tę samą stronę. TimoCom, jako przedsiębiorstwo słynące z umiejętnego wsłuchiwania się w oczekiwania konsumentów, z pewnością to wykorzysta i w najbliższych latach zaproponuje kilka rozwiązań sprzyjających pogłębianiu proekologicznych postaw przez wszystkich uczestników łańcucha dostaw. Eko pozostani