Jak skutecznie korzystać z giełdy transportowej? 0

gielda-tir

Giełda ofert transportowych może być narzędziem pracy przynoszącym firmie ogromne korzyści.

Wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób będzie ona wykorzystywana przez pracowników. Nie wystarczy przecież pobrać z sieci odpowiedni plik i zainstalować go na komputerze. Narzędzia on-line wymagają naszego stałego zaangażowania, ale jeśli tylko poświęcimy im czas, możemy liczyć na zdumiewające efekty w postaci wzrostu dochodów naszej firmy.

Program potrzebuje przede wszystkim naszego zainteresowania. Dlaczego?

Ponieważ najlepsze ładunki znikają z platform jak świeże bułeczki. XXI wiek to epoka uciekającego czasu. Nie możemy więc czekać na to, by dobry fracht odnalazł nas sam. Dla przykładu: giełda ofert transportowych firmy TimoCom gromadzi użytkowników z 44 europejskich krajów. Codziennie pojawia się na niej do 450 000 ofert.  Przy takiej ilości danych jest wręcz niezbędnym ich bieżące przeglądanie. Co więcej, im częściej program odświeżamy, tym mamy większą możliwość na znalezienie odpowiednich dla nas ładunków. A dzwoniąc do danego spedytora, mamy większą pewność, iż jesteśmy z naszą propozycją usługi pierwsi. Czas, czas i jeszcze raz czas to podstawa działania na internetowych giełdach transportowych. Sprawnie działające osoby, a najlepiej zespół, który na bieżąco reaguje na wszelkie zmiany ? ma szansę na wyciągnięcie największych finansowych korzyści.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na dobrze płatny fracht, pomyślmy również o wprowadzaniu pustych przestrzeni ładunkowych do giełdy. TC Truck&Cargo firmy TimoCom umożliwia taką funkcję w zakładce: pojazdy > wprowadzanie. Starajmy się być widoczni pośród ponad 33 000 firm. Bezpośredni usługodawcy mający dostęp do giełdy w całej Europie, są dla polskich firm transportowych ogromną szansą. Dzięki nim rodzimi przewoźnicy mogą liczyć na wyższe stawki i krótsze terminy płatności. Aczkolwiek użytkownicy hiszpańscy, czy niemieccy nie będą wiedzieli o istnieniu firmy polskiej, jeśli ona sama nie będzie chciała zaistnieć na giełdzie. Dlatego wprowadzajmy oferty wolnych przestrzeni ładunkowych. Bądźmy widoczni, ponieważ to pozwoli nam zarabiać więcej!

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o staranności kupieckiej. Giełda ofert transportowych jest narzędziem, z którego trzeba korzystać z rozwagą. Pamiętajmy, że żadna firma oferująca platformy do zawieranie zleceń nie jest w stanie zapewnić nam 100% bezpieczeństwa. Ale istnieją na rynku firmy, takie jak TimoCom, które przykładają do kwestii pewności w interesach niezwykle dużo uwagi. TimoCom to prawie 1 7lat doświadczenia, które pozwoliły stworzyć obszerny pakiet bezpieczeństwa nazwany TimoCom Secure. Jednakże kierownictwo firmy wiele razy wskazywało już na fakt, iż każdy użytkownik oprogramowania jest  zobowiązany do sprawdzenia potencjalnego kontrahenta. Sprawdzajmy dane osobowe, numery telefonów, porównujmy dane wypisane na zleceniu transportowym z informacjami zawartymi w profilu firmy. Bądźmy rozważni w podejmowaniu decyzji i starannie dobierajmy partnerów.