Jak pozyskać zlecenia długoterminowe na transport? 0

zlecenia na transport- wolne powierzchnie

Dla przewoźników gwarancję stałej pracy dają zlecenia długoterminowe. Podpisane z załadowcą lub spedycją na stałych trasach i określonych w umowie warunkach pozwalają zaplanować pracę przedsiębiorstwa, a także zoptymalizować możliwości floty pojazdów.

Każdy, kto takie zlecenia pozyskał może na jakiś czas złapać oddech i skupić się pozyskiwaniu zleceń doraźnych, chociażby w celu niwelowania pustych przebiegów. Trudno jednak jest uzyskać takie zlecenia, chociażby z tego względu, że ciężko dotrzeć do ofert kontrahentów, gdyż przetargi ogłaszane są różnych miejscach ? branżowej prasie, czy na stronach internetowych.

Producenci oprogramowań wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów stworzyli na swoich platformach transportowych usługę, dzięki której oferent może zamieszczać aktualne przetargi swojego przedsiębiorstwa. Korzystając z usług IT warto zorientować się, czy proponowane rozwiązania zawierają możliwość pozyskania długoterminowych zleceń. Największe z platform proponują giełdy przetargowe, tak jest również w przypadku spółki TimoCom (http://www.timocom.pl), gdzie proponowany przez firmę program TC eBid? pozwala na zapoznanie się z przetargami ogłaszanymi niemal we wszystkich krajach Europy.

Najczęściej dostęp do przetargów użytkownicy zyskują w ramach opłacanego abonamentu za korzystanie z platformy transportowej. Kiedy zamieszczany jest nowy przetarg informacja o nim trafia drogą mailową do klientów, którzy opowiadają profilowi przedstawianej oferty.

Warto zorientować się, która z giełd przetargowych najbardziej odpowiada wymaganiom przewoźnika. Chcąc pozyskiwać długoterminowe zlecenia na rynku międzynarodowym należy korzystać z takiej, które oferta swoim zasięgiem obejmuje jak największy obszar. Skoro jako przykład podaliśmy TC eBid?, to opierając się na nim można zauważyć, że tak jak cała giełda, na której umieszczane są zlecenia doraźne, tak i przetargi pochodzą z ponad czterdziestu krajów europejskich i dotycząc właściwie wszystkich kierunków w obrębie naszego kontynentu. Udział w przetargach daje szansę na podpisanie umowy bezpośrednio z załadowcą, bez kolejnych pośredników, z którymi niestety miewamy do czynienia w przypadku zleceń zamieszczanych na giełdach, co z pewnością znacząco wpłynie na wysokość stawki za fracht.

Odpowiedź na propozycje przetargowe umieszczane na platformach przynosi jeszcze jedną korzyść. Każdy użytkownik odpowiadając na ofertę nie jest anonimowym przedsiębiorstwem. Numer ID na giełdzie, opisanie swojej firmy, wystawiane referencje sprawiają, że przystępując do przetargu jako klient producenta oprogramowania, przewoźnik potwierdza swoją wiarygodność.

Jak widać pozyskiwanie zleceń długoterminowych nie musi wiązać się z przeglądaniem prasy, czy śledzeniem wielu stron, na których przedsiębiorstwa związane z branżą TSL mogą wystawiać swoje przetargi. Należy sprawdzić, czy platforma, z której usługodawca transportowy korzysta zawiera także propozycje przetargowe.