Co daje giełda transportowa? 0

koło-opona-gieldaGiełda transportowa to nowe możliwości

Giełda transportowa, zwaną również giełdą łądunków jest wciąż najbardziej skutecznym sposobem na znalezienie nowych, korzystnych zleceń. Dlaczego? Ponieważ nawet jeśli firma transportowa ma zapewnione tymczasowo zlecenia, to giełda transportowa daje jej możliwość ciągłego badania rynku oraz znajdowania nowych kontrahentów. Wybierając oprogramowanie, z którego korzystają przedsiębiorstwa w całej Europie, otwieramy sobie zupełnie nowe drzwi. Często są to drzwi do intratnych zleceń oraz dobrej współpracy.

Oczywiście giełda giełdzie nierówna. Jeśli zamierzamy rozpocząć korzystanie z ładunków on-line, upewnijmy się, że dostawca programu, który wybierzemy:

-Po pierwsze: weryfikuje swoich klientów –  bezpieczeństwo musi być filarem działania takiej firmy.

– Po drugie (jeśli robimy międzynarodówkę): ma użytkowników w wielu krajach ? często zdarza się, że giełdy mówią, że są międzynarodowe, bo mają ładunki i z Hiszpanii, i z Włoch itd. Jednak ważniejsze jest to, czy te ?zagraniczne? ładunki wystawiane są przez zagraniczne firmy. Trudno oczekiwać, że zarobi się więcej, jeśli fracht z Niemiec do Hiszpanii weźmiemy od polskiej spedycji.

Dodatkowo zdarza się słyszeć taki głos, że giełda transportowa powinna robić wszystko, by jej użytkownicy byli w 100% bezpieczni. UWAGA! Nie ma takiej możliwości, by giełda transportowa (jakakolwiek!) wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za wszystkich swoich klientów. Dlatego też korzystając z oprogramowania musimy sami dopilnować tego, by upewnić się, że naszym partnerem biznesowym staje się właściwe przedsiębiorstwo. Weryfikujmy więc dokumenty firmy, sprawdzajmy kierowcę, który podstawia się pod załadunek, pytajmy o referencje. To bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa w tej branży.