Transport a magazynowanie 0

truck1mraMagazynowanie jest obecnie jedną z nieodłącznych części branży TSL. Czasowe składowanie, czy kompletowanie ładunków jest niezwykle powszechne. Wymaga również niezwykłej precyzji i zaangażowania ze stron ludzi zajmujących się tym biznesem. Efektywne przechowywanie zapasów, obsługa ich przepływu, czy zmiana postaci jednostek ładunkowych to działania, które sprawiają, że zarówno producenci, jak i konsumenci mogą być zadowoleni z jakości produktów.

OPERATOR LOGISTYCZNY

Świadczy on usługi magazynowania i podpisuje z klientem odpowiednią umowę. Powinna ona zawierać szczegółowe informacje dotyczące praw i obowiązków operatora. Jakie? Przykładowo: dni i godziny przyjęć i wydań, miejsce i warunki składowania towaru, stawki mobile gambling wynagrodzenia, terminy płatności, a także warunki wypowiedzenia umowy. Operator musi być również przygotowany na to, iż klient będzie wymagał od niego stosownego ubezpieczenia od zdarzeń losowych, zobowiąże go do niezwłocznego informowania o uszkodzeniach lub zniszczeniu towaru lub tez zażąda przykładowo codziennej kontroli wilgotności lub temperatury.

KLIENT

Jego prawa i obowiązki również wynikają z konkretnej umowy, jaka zostanie podpisania między nim i operatorem logistycznym. Jakie są najważniejsze obowiązki klienta? Z pewnością musi on awizować ilość oczekiwanego wydania, oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem. Poza tym powinien zgłaszać zapotrzebowanie na odpowiednią ilość miejsca paletowego, co najmniej miesiąc wcześniej, ponieważ wiadomym jest, iż operator logistyczny musi mieć możliwość poukładania swojej pracy.

UMOWY

Najczęściej są długoterminowe. Pozwalają na zabezpieczenie pracy zarówno operatora logistycznego, jak i klienta. Magazyny można wynająć tylko jako budynki lub też z odpowiednim wyposażeniem do składowania. Idealnym narzędziem łączącym transport z powierzchniami magazynowymi jest oprogramowanie firmy TimoCom, np. giełda transportowa lub platforma przetargowa