Kobiety w logistyce po raz trzeci 0

logistykForum Kobiet w Logistyce to wyjątkowe spotkanie i konferencja, dedykowane Menedżerkom i Menedżerom pracującym w branży logistycznej i dystrybucyjnej oraz transportowej i spedycyjnej. Celem spotkania jest wzbogacenie branży o nowe spojrzenie i podejście do biznesu logistycznego, networking branżowy oraz promowanie i wspieranie kobiet w ich rozwoju zawodowym. Tegoroczne Forum Kobiet w Logistyce odbędzie się już po raz trzeci. Z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. Organizatorem wydarzenia jest Portal Pracujwlogistyce.pl.

 

Program spotkania

III Forum Kobiet w Logistyce zorganizowane zostanie w Gdańsku w dniach 02/03.06.2014 roku. Tegoroczna edycja nosić będzie nazwę ?Logistyka Dobra i Zła?. Forum zostanie podzielone na część teoretyczną (trzy sesje) oraz część praktyczną (wizyty uczestników w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz Morskim Porcie w Gdańsku).

Kobieta logistyk

W programie spotkania przewidziano ciekawe wykłady poszerzające wiedzę w postaci różnych bloków tematycznych. Poruszone zostaną zagadnienia związane między innymi z przywództwem w logistyce (przywództwo kobiet w świecie polskiej logistyki, przywództwo dla rozwoju, jak uwolnić możliwości?). Zaprezentowane zostaną najnowsze wyniki badań dotyczące przywództwa kobiet w logistyce oraz omówione zostaną sytuacje jak uwolnić możliwości w obecnych warunkach gospodarki, aby firma uzyskała przewagę konkurencyjną na rynku.

W kolejnej części zostanie przedstawiona ekonomia logistyki według dostawcy usług logistycznych (główne węzły logistyczne w Polsce ? zobowiązania społeczne a prawa biznesu i logistyki, rozwój usług logistycznych a wymagania rynku, ekonomia łączenia gałęzi transportu a zasada win-win ? czy transport intermodalny może opłacać się wszystkim?). Podczas sesji zostanie omówiony rozwój biznesu logistycznego w oparciu o główne węzły logistyczne w kontekście zobowiązań społecznych i praw świata biznesu. Uczestnicy dowiedzą się jak kształtować usługi logistyczne we współczesnych wymaganiach rynku oraz czy nowoczesna logistyka na pewno podąża za rozwojem swoich klientów i gospodarki?

Końcowa sesja dotyczyć będzie ekonomii logistyki według odbiorcy usług logistycznych (logistyka jako centrum kosztów, czy logistyka jako centrum optymalizacji kosztów, współpraca w logistyce, dystrybucja wewnętrzna a korzyści dla rynku zewnętrznego, wymagania klientów a wyzwania dla działów logistyki ? nowe trendy współpracy z poddostawcami i kooperantami). Tematy te zobrazują jakie faktycznie panują zasady i jakie praktyki są stosowane obecnie we współpracy firm.

Nie zabraknie też paneli dyskusyjnych na temat poszukiwania nowych praktyk w logistyce oraz logistyki dobrej i złej. Eksperci podpowiedzą na ile mamy na to wpływ we współczesnych warunkach ekonomiczno ? gospodarczych, jak tworzyć równe szanse oraz jakie praktyki stosować aby logistyka była elementem przewagi konkurencyjnej klienta i zdrowym biznesem dla dostawcy usług logistycznych.

 

Statuetka „Kobiety w Logistyce”

Po zakończeniu konferencji odbędzie się wręczenie prestiżowej statuetki ?Kobieta w logistyce 2013?. Jest to wyróżnienie dla jednej z Pań, spośród tych, które biorą udział w cyklu wydawniczym portalu Pracujwlogistyce.pl. Tytuł „Kobieta w Logistyce” przyznawane jest przez Kapitułę, która ocenia ścieżkę kariery, podejmowanie nowych wyzwań, rozwój zawodowy, sukcesy zawodowe, pasję do zawodu i work-life-balance kandydatek. Celem wyróżnienia jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego i zaangażowania w rozwój branży oraz uhonorowanie ich sukcesów. W ubiegłym roku wyróżnienie to przypadło p. Beacie Krawczyk, dyrektor zarządzającej spółkami WIM Bosman Polska, H&S Transport oraz Mainfreight.

 

Prelegenci

W gronie ekspertów III Forum Kobiet w Logistyce znajdą się najlepsi praktycy z rynku. Prelegentami zaproszonymi na spotkanie będą w tym roku prof. dr hab. Cezary Wójcik (profesor PAN i SGH, założyciel i dyrektor Center for Leadership, dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk), prof. ndzw. SGH, dr hab. Halina Brdulak (kierownik Zakładu Transportu Międzynarodowego i Logistyki w Kolegium Gospodarki Światowej SGH oraz Podyplomowego Studium Marketingowo-Logistycznego, doradczyni zarządu DB Schenker, autorka rankingu branży TSL publikowanego od 15 lat w Rzeczpospolitej), prof. UE dr hab. Danuta Kisperska-Moron (z Katedry Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach), Dorota Raben (Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.), Marzenna Krefft (Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy), Dagmara Głowacka (Globalny Dyrektor Logistyki w firmie Kongsberg Automotive), Katarzyna Śliwińska (Supply Chain Manager w firmie Oceanic S.A.), Andrzej Szymański (Dyrektor Zarządzający Dartom Sp. z o.o.), Alina Nikodem ( Logistics Operational Manager w jednym z koncernów branży FMCG), Monika Hapten (Kierownik Rozwoju Logistyki w DB Schenker Logistics w Polsce), Violetta Wojciechowska (Dyrektor Biura Operacyjnego Transportu Krajowego w Farmada Transport w Grupie Neuma) oraz Lidia Dziewierska (Prezes Zarządu Loconi Intermodal S.A.).

 

Podsumowanie

Forum Kobiet w Logistyce jest jedyną tego typu konferencją w Polsce, cechującą się wyjątkową formułą i ogólnopolskim zasięgiem wydarzenia. Unikatowość tego spotkania polega na tym, że jest ono dedykowane Menedżerkom pracującym w szeroko rozumianej branży logistycznej, dzięki czemu promuje się liderki tego sektora gospodarki.

Oprócz tego organizatorzy na spotkaniu łączą stronę dostawców usług logistycznych, transportowych i spedycyjnych, dostawców nowoczesnych technologii, firmy consultingowe i doradcze, developerów powierzchni magazynowych oraz operatorów terminali lądowych i morskich z odbiorcami usług logistycznych, promując dobre praktyki i narzędzia w logistyce. Forum Kobiet omawia problematykę dotyczącą prowadzenia biznesu logistycznego w kontekście otoczenia makro i mikroekonomicznego, pokazuje inny wymiar logistyki i charakteryzuje się niepowtarzalną atmosferą spotkania, a udział w Forum daje możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z osobami decyzyjnymi.