Tracking pojazdów – zupełnie nowy poziom bezpieczeństwa 0

the-new-TCeMapInternetowa giełda transportowa najczęściej kojarzona jest z miejscem w sieci, w którym można znaleźć potrzebny fracht lub też wolny pojazd. O innych możliwościach programu myślimy, niestety, rzadziej. A szkoda, ponieważ nowoczesna giełda transportowa może dać nam o wiele więcej. Może ona chociażby pomóc nam zadbać o bezpieczeństwo przewożonych ładunków.

 Wszyscy wiemy, że działalność transportowa jest obarczona ryzykiem. Sądy z reguły niezbyt przychylnie traktują sprawy związane z wypłacaniem odszkodowań za utracony podczas transportu ładunek. Dużym przełomem może okazać się wyrok, który zapadł po kilkumiesięcznym procesie. Sprawa dotyczyła odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Sąd nie dopatrzył się w postępowaniu firmy spedycyjnej winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa i nakazał firmie ubezpieczeniowej wywiązać się z umowy.

 

Tylko sprawdzony dostawca

Giełda transportowa powinna być narzędziem sprawdzonym, najlepiej o zasięgu międzynarodowym. Dostawca powinien również dbać o konsekwentną i systematycznie rozbudowywaną politykę bezpieczeństwa: zabezpieczenia techniczne, weryfikację użytkowników, czy też pomoc prawną. Działania niektórych dostawców umacniają transparentność przejazdów oraz pomagają zwiększać jakość usług oraz poziom bezpieczeństwa. Jednym z tych działań jest wprowadzenie na rynek przez firmę TimoCom nowego TC eMap, zawierającego funkcję trackingu.

 

Nowe możliwości

Tracking pojazdów, czyli ich śledzenia za pomocą GPS, jest już oczywiście znany w branży. Jednak do tej pory stosowany był dotychczas głównie „wewnątrz” firm. Od teraz wszyscy użytkownicy oprogramowania TimoCom (http://www.timocom.pl) mogą monitorować na jednej mapie wszystkie pojazdy, niezależnie od tego, w jakie systemy telematyczne są one wyposażone. Wśród dostawców, których systemy są już zintegrowane z platformą znajdziemy m.in.: TomTom, Man, Scania, Trimble, traveltainer.com, Areacontrol, FleetBoard, Datcom Protelematic, DT GmbH, GPSauge, GX Solution, Lost Found, Mastrnaut, Mobile Objects AG, Sycada, Teksat, Truck Pilot czy Transics.

 

Same korzyści

Nadawcy ładunków nie muszą już przełączać się pomiędzy wieloma platformami, ani też wykonywać czasochłonnych połączeń telefonicznych. Poza tym mają również możliwość bieżącego sprawdzania natężenia ruchu na drogach w całej Europie, co znacznie ułatwia im planowanie tras. Przewoźnicy, którzy korzystają już z nowego programu mówią, że dzięki udostępnianiu swoich pojazdów dostają więcej korzystnych zleceń i tym samym budują swoją przewagę konkurencyjną.